בריינסטורם – BCLI

תחום חברות הביומד הוא אחד הקשים להשקעה. אולי אפשר לסווג אותו גם כסוג של הימור במיוחד כאשר מדובר בחברות ביומד קטנות המוגדרות עדיין כסוג של סטארט-אפ ששורף מזומנים ללא יכולת לייצר הכנסות ורווח עד לפיתוח המוצר הסופי. למעטים מאיתנו יש באמת כלים לבחון האם חברה מסוגלת לקבל אישורים לפיתוח רפואי כזה או אחר ועוד יותר קשה לבחון את ההתקדמות הרפואית של המוצר. כל שנותר למשקיעים בתחום הוא לעקוב אחר אותם אלא שכן יודעים (אולי…) לנתח סוג זה של חברות ואת ניתוח ההתקדמות הרפואית ולהגיע להחלטה.

מה שהמשקיעים כן צריכים לדעת זה ניהול הסיכון. עד כמה להיחשף לחברה מתחום הביומד ומה הנזק או הפוטנציאל מהשקעה בתחום.

כשמדובר בחברה גדולה עם מכירות ורווחים היכולת לנתח האם ההשקעה ראויה היא הרבה יותר פשוטה. הניתוח מתמקד יותר בפן הפיננסי ופחות בפן הפיתוחים הרפואיים. כשלחברה כבר יש הצלחות וגב כלכלי הרבה יותר פשוט להגיע להחלטות.

לא כך הדבר שמדובר בחברות קטנות ועוד קשה יותר כאשר מדובר בחברה קטנה, ללא מכירות, ללא רווחים והכי חשוב-ללא מוצר סופי.

מה זה חברה ללא מוצר סופי? חברה פעילה שעוסקת בפיתוח רפואי אשר “שורפת” כסף בכל רבעון ורבעון עם ציפיות שפיתוח המוצר יגיע לשלב הסופי שלאחריו יגיעו מכירות ורווחים. היו מקרים בהם החברה היתה על סף סיום הפיתוח הרפואי אולם נותרה ללא כסף בקופה על מנת להמשיך ולהתקיים.

חברת בריינסטורם הינה חברת ביומד קטנה (שווי שוק של 40 מ’ ד’) אשר עוסקת בפיתוח פתרון רפואי למחלת ה-ALS (ניוון שרירים) ומחלות אחרות של מערכת העצבים.

החברה מבצעת בימים אלו ניסויים קליניים במטופלים וצריכה לעמוד באבני דרך, בעיקר של רשות התרופות האמריקאית-FDA, לפני המשך הניסויים בפיתוחיה.

הבונוס – במידה והחברה תצליח לתרגם את פיתוחיה למכירות ורווחים – שוויה כיום נמוך מאוד.

הסיכון – כישלון בקבלת אישורים רפואיים \ כישלון בפיתוחים הרפואיים – שוויה של החברה יכול לצנוח לאפס.

ההיסטוריה מלמדת שמרבית החברות נכשלות ורק מעטות מצליחות להגיע לשלב האחרון בו יש להן מוצר סופי שיכול להגיע לשווקים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמים במסמך זה (להלן- “המידע”) מסופקים כשירות לקוראים ואינם משקפים בהכרח את עמדתו הרשמית של גיא חזן-יועץ השקעות פרטי. אין לראות במסמך ובמידע הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים המתוארים בו או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם. אין לראות במידע המלצה או תחליף לשיקול דעתו המקצועי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבלת הצעות, או שיווק השקעות- בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא- לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות המובאות במסמך זה לתוצאות בפועל. אין לראות במסמך זה כמידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנכסים הפיננסים המוזכרים בו. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר, לרבות מידע שנאסף ונערך על ידי גיא חזן-יועץ השקעות פרטי ומידע הנובע ממקורות אחרים, תחת הנחה שהינו מידע מהימן. מסמך זה אינו מהווה אסמכתא ו/או אישור כלשהם למהימנות ולנכונות המידע האמור. המידע המופיע אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו והדעות האמורות בו עשויות להשתנות ללא כל מתן הודעה נוספת. מאחר שכך, מסמך זה אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. גיא חזן-יועץ השקעות פרטי אינו מחויב להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים ו/או עדכונים במידע מראש או בדיעבד. גיא חזן-יועץ השקעות פרטי לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במסמך זה, אם יגרמו, ואינו מתחייב כי שימוש במידע עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש. כל הזכויות במסמך זה ובמידע שייך לגיא חזן-יועץ השקעות פרטי.