כלל עסקי ביטוח

כמו שקורה בדרך כלל גם במקרה של הפוסט הנוכחי אני חורג מהרגלי וכותב על מניה מסויימת.

המניה של כלל ביטוח לא צצה מעל פני השטח במקרה – הסנטימנט השלילי סביב החברות מקבוצת אי.די.בי \ נוחי דנקנר – אינה מביאה נחת למשקיעים. במקרה של כלל ביטוח ההתנהגות היתה שונה והמניה עלתה באחוזים ניכרים ב – 12 החודשים האחרונים והסוגיה שעל הפרק היא האם יש מקום לעליות נוספות.

בדרך כלל אם אני מזהה חברה שראוי להשקיע במניותיה אני בודק גם את ביצועי המגזר וברוב המקרים אעדיף את המגזר על פני המניה הבודדת – כך אני מוותר על תשואות גבוהות אך מקבל בתמורה את תשואת המגזר, הפחתת סיכון משמעותית ופיזור ראוי.

אז מה קורה עם כלל ביטוח? מאוד פשוט – החברה עומדת למכירה, בשל אילוצי החברה האם אידיבי, והמחיר שמסתובב בשוק נע מעל המחיר בו נסחרת המניה בשוק.

הפרסומים הרבים אודות המכירה (האחרון היה רק אתמול בכתבה בדה-מרקר) מדברים על מחיר שנע סביב 4.5 מיליארד שקל כאשר כיום נסחרת החברה בשווי של 3.7 מיליארד שקל. אני משוכנע שכל קוראי הפוסט יודעים לעשות את חשבון האפסייד.

מעבר לכך, כדאי לזכור כי מדובר באחת מקבוצת הביטוח והפיננסים מהגדולות במשק שרשמה בדוח הרבעון האחרון (Q1) שיפור בתוצאות לעומת הרבעון המקביל בשנת 2012.

גם הסוחרים (בניגוד למשקיעים) שעושים שימוש בניתוח טכני בוודאי יוכלו לזהות נקודת כניסה במניה מה שיכול להוסיף מומנטום חיובי נוסף.

לסיכום: אני בהחלט מרגיש נוח לראות אפסייד במניות כלל ביטוח והשקעה שיכולה להתאים גם לסוחרים וגם למשקיעים (יש הבדלי גישה בטווחי ההשקעה).

 

דיסקליימר

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמים במסמך זה (להלן- “המידע”) מסופקים כשירות לקוראים ואינם משקפים בהכרח את עמדתו הרשמית של גיא חזן-יועץ השקעות פרטי. אין לראות במסמך ובמידע הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים המתוארים בו או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם. אין לראות במידע המלצה או תחליף לשיקול דעתו המקצועי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבלת הצעות, או ייעוץ השקעות- בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא- לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות המובאות במסמך זה לתוצאות בפועל. אין לראות במסמך זה כמידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנכסים הפיננסים המוזכרים בו. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר, לרבות מידע שנאסף ונערך על ידי גיא חזן-יועץ השקעות פרטי ומידע הנובע ממקורות אחרים, תחת הנחה שהינו מידע מהימן. מסמך זה אינו מהווה אסמכתא ו/או אישור כלשהם למהימנות ולנכונות המידע האמור. המידע המופיע אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו והדעות האמורות בו עשויות להשתנות ללא כל מתן הודעה נוספת. מאחר שכך, מסמך זה אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. גיא חזן-יועץ השקעות פרטי אינו מחויב להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים ו/או עדכונים במידע מראש או בדיעבד. גיא חזן-יועץ השקעות פרטי לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במסמך זה, אם יגרמו, ואינו מתחייב כי שימוש במידע עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש. כל הזכויות במסמך זה ובמידע שייך לגיא חזן-יועץ השקעות פרטי