אובייקטיבי – ראסל 2000

בהמשך למסורת – סקירה קצרה על ניירות ערך שונים מדי פעם בפעם תחת הקטגוריה – אובייקטיבי.

כאן ניתן יהיה לחוש את הערך המוסף שלי כיועץ השקעות פרטי אובייקטיבי ובלתי תלוי – כל מוצר יכול להיבחן וגם אם יש לכם שאלה על מוצר או נייר ערך מסויים – אשמח לענות (במסגרת חוק הייעוץ).

המוצר היום: עלות חשיפה למדד המניות הקטנות בארצות הברית – ראסל 2000 

חלק מהפיזור המנייתי בתיק ההשקעות יכול לבוא לידי ביטוי בחשיפה למדדי מניות קטנים. בארץ יש את מדד היתר ובארה”ב יש את מדד הראסל 2000.

ניתן להיחשף למדד באמצעות קרן נאמנות או תעודת סל. ניתן לקנות ETF עוקב, ישירות בוול סטריט, אך זה כרוך בעמלות מרובות כגון קניה ומכירה, המרה של שקלים לדולרים בקניה ובמכירה ודמי ניהול יקרים יותר –  מה שעלול לייקר את העסקה באופן משמעותי.

ניתן לבצע חשיפות גם באמצעות תעודות סל או קרנות נאמנות הנסחרות בישראל. אמנם, אין המרה לדולרים אך עדיין הניירות חשופות וצמודות דולר.

שימו לב להבדלי העלויות בדמי הניהול של המכשירים השונים:

– תעודת סל של קסם – קסם ראסל 2000 – מס’ נייר – 1116987: דמי ניהול שנתיים 0.27% 

– תעודת סל של פסגות – פסגות סל ראסל 2000 – מס’ נייר – 1120187: דמי ניהול שנתיים 0.52%

– קרן נאמנות עוקבת של מגדל – MTF ראסל 2000 – מס’ נייר – 5118344: דמי ניהול שנתיים 0.25%

 

בהנחה שכל המכשירים עוקבים במדויק אחרי המדד ומצליחים להציג את תשואת המדד (לצד השפעת מטבע) – למה שלא ניקנה את המכשיר הזול ביותר?!

 

ביצועים ב – 12 החודשים האחרונים:

קסם ראסל 2000 – 0.72%

פסגות סל ראסל 2000 – 0.41%

קרן נאמנות ראסל 2000 – 1.82%

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.