יועץ השקעות פרטי – אובייקטיבי ובלתי תלוי

טלפנו: 077-2042600 נייד: 050-8372505

חיסכון לכל ילד

חיסכון לכל ילד

12 דצמ , 2016

כפי שאתם כבר יודעים, החל מה – 1 לחודש המדינה תחסוך עבור כל ילד כ – 50 שקלים ולהורים תעמוד הזכות להוסיף לחיסכון כ – 50 שקלים נוספים.

כל שעלינו לעשות הוא לבחור היכן ומי ינהל את החיסכון. האפשרות היא בבנק או בקופת גמל.

לטעמי, יש העדפה ברורה לקופת גמל מאחר ויש אפשרות לעבור בין קופה לקופה ולבחור בקשת סיכונים רחבה יותר.

אני טוען בפני לקוחותיי וקוראי לא מעט פעמים כי טווח השקעה ארוך הוא תנאי מרכזי להשאת תשואה ולכן בחיסכון לילדים אנו יכולים לעשות שימוש בטווח השקעה ארוך ולכרוך אותו בסיכונים. המדינה מציעה 3 מסלולי סיכון – מועט, בינוני, מוגבר.

 

ריכזתי עבורכם כמה נקודות חשובות:

  1. בחיסכון באמצעות קופת גמל ניתן לעבור בכל עת בין מסלולי ההשקעה השונים, בחיסכון באמצעות הבנק ניתן לבחור באחת מ 2 אפשרויות: חיסכון ללא תחנות יציאה עד גיל 18 וחיסכון בו ניתן לעבור מסלול (באותו בנק) אחת ל 5 שנים בלבד.
  2. ישנם 3 מסלולי חיסכון בבנק: ריבית קבועה לא צמודה, ריבית משתנה בהתאם לפריים וריבית קבועה צמודה למדד.
  3. אם אתם חושבים שחיסכון חודשי של 50 ₪ אינו מספיק – דעו שביכולתכם להפקיד עבור ילדכם 50 ₪ נוספים, מתוך קצבת הילדים שאתם מקבלים מידי חודש. כלומר, ההפקדה תתבצע ישירות מקצבת הביטוח הלאומי.
  4. מטרת התכנית היא חיסכון ארוך טווח עבור ילדכם. לכן, אם מסתכלים לטווח ארוך, התשואות בתכניות חיסכון בנקאיות, נמוכות משמעותית מתשואות קופות הגמל השונות. בהתאם להנחות משרד האוצר, התשואה בתכנית החיסכון בבנקים צפויה לעמוד בממוצע על כ- 1%, ואילו בקופת גמל על כ- 4% בממוצע. פער של אלפי שקלים.

אתן דוגמא אישית..

יש לי 2 בנים. האחד בן 8 והאחר בן 13 – לשניהם בחרתי מסלול עם סיכון מוגבר – קופת גמל של 'אלטשולר שחם גמל מניות'

 

להלן קישור רלוונטי ובו רשימת כל הקופות:

https://hly.gov.il/ProvidentFunds.html

 

אם יש לכם שאלות נוספות – אשמח לענות

 

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.

 

 

2 תגובות

  1. Thanks for cottiibunrng. It's helped me understand the issues.

  2. Thank you so much for all of your hard work getting the potluck together and making it happen! I so enjoyed getting exposed to all the new-to-me vegan blogs and loved seeing what my favorite bloggers had to post as well. Now I need to go back through and figure out who to vote for…hard choices!!Courtney

להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לעידכונים

הרשמה
לעידכונים