קופת גמל להשקעה

אין קסמים במדינת ישראל. אין קסמים במיסים, אין קסמים בתשואות, אין קסמים בהשקעות ואין קסמים בניהול הסיכון.

עם זאת, מדינת ישראל אכן משחררת מפעם לפעם את החבל לטובת האנשים שחיים פה.

קופת גמל להשקעה היא מוצר משלים שיעמוד בין מספר מוצרים דומים אך יאפשר למשקיעים עוד מספר פעולות שלא היו קיימות עד כה.

קודם כל חייבים להבהיר שמדובר בחלופה לתוכנית חיסכון (מתי לאחרונה בדקתם מה מציעות תוכניות החיסכון של הבנק?!) רק שיש קאצ’ – הפקדות, שוטפות או חד פעמיות, רק עד מקסימום של 70 אלף ש”ח (אולי המדינה לא רוצה שכווווולם “יברחו” למכשיר השקעה שהוא אטרקטיבי מדי?!).

אז מה האטרקטיביות כאן?

  1. חיסכון בהפקדה חד פעמית או שוטפת
  2. אפשרות מעבר בין קופה לקופה ללא אירוע מס
  3. חיסכון במס רווחי הון
  4. נזילות מלאה (עם תשלום מס)

אם קופת גמל רגילה משמשת את הציבור לחיסכון ארוך טווח בלבד וללא נזילות – קופת הגמל להשקעה מעניקה סו של פיצוי לציבור החוסכים. מדובר במוצר כלאיים שבין קופת גמל רגילה לבין קרן השתלמות.

קופת גמל להשקעה ניתן לפתוח במרבית בתי ההשקעות הגדולים וגם העלויות אינן גבוהות ביחס לחלופות.

כמו בכל מוצר – גם כאן כדאי לעשות “שופינג” בין בתי ההשקעות השונים לפני התחלת פעילות.

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.