אובייקטיבי – חשיפה לחברות אינטרנט

תקופת החגים בעולם אינה חופפת למה שקורה בארץ. העולם הנוצרי חוגג את חגיו בסופה ותחילתה של כל שנה.

בחודשים של לקראת סוף השנה מתחיל העולם הנוצרי להיכנס לתזזית ונפתחת עונת הקניות. מדי שנה בוחנים האנליסטים את רף הקניות של השנה שחלפה ומנסים לנחש מה יהיה בשנה הבאה עלינו לטובה.

לא ניתן לדעת בדיוק מה יהיו היקפי הקניות אך יש נתון אחד שהוא וודאי – היקפי הקניות ברשת האינטרנט נמצאים במגמת עליה. זאת אומרת – גם אם היקפי הקניות יהיו נמוכים אל מול הציפיות – חלקן של הקניות באינטרנט יהיו גבוהות מהשנה שעברה.

מצד אחד הרשת תופסת חלק יותר ויותר משמעותי במסחר ומצד שני חילופי הדורות רק מגביר את חלקה של הרשת בתהליך שעובר העולם – מקניה פיזית לקניה ברשת האינטרנט.

אם בחרנו להיצמד למגזר המסחר הפועל באגרסיביות בעונת החגים ניתן לקנות מניות מהמגזר – חברות אינטרנט דרכן עובר נפח מסחר גדול ובמיוחד בעונת החגים – או – להיצמד למדד אותן החברות.

המדד – Dow Jones Internet Composite – DJINET – מחושב ומתפרסם על ידי חברת S&P Dow Jones Indices.המדד כולל את 40 המניות הגדולות והסחירות ביותר של חברות אמריקאיות בתעשיית האינטרנט – והוא עונה על דרישות החשיפה הרלוונטית.

בוול סטריט ניתן להיחשף למגזר באמצעות תעודה בשם – FDN

בארץ ניתן להיחשף לתעודה של פסגות –  פסגות סל PR) DJ Internet Composite) מנוטרלת מטבע (40a)

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.