השוק נותן והשוק יכול גם לקחת. ומהר

זה כבר ידוע שמה שהשוק נותן הוא גם יודע לקחת. יש מקרים בהם הוא נותן לאט ולוקח מהר מאוד. כאשר מדובר במדדים גדולים התהליך במרבית המקרים הוא קצת יותר איטי. הן בעליות והן בירידות.

הבוקר נתקלתי במניות של חברת שיכון ובינוי שבימים האחרונים חוטפת לא מעט.

המניות של שיכון ובינוי רשמו עליות נאות החל מתחילת שנת 2016 למשך שנה וחצי. אז החל דשדוש מסוים שהוא תהליך טבעי שבא לאחר גל עליות.

הדגש עליו אני רוצה לשים זרקור הוא התנהגות המניה בימים האחרונים.

משקיעי המניה “הממושמעים” מחזיקים בנייר מזה תקופה ואז מספיק שינוי קל בדיווחים והופ.. הנייר מתהפך כמו חביתה.

בשורה התחתונה, מבלי להיכנס למספרים המדויקים מאחר וזה באמת לא הכי חשוב, כל מה שהמשקיעים הרוויחו בשנה וחצי הם איבדו בחודש וחצי עת המניות של שיכון ובינוי צללו באחוזים ניכרים בזמן כה קצר.

גם ברמת ההשקעה הרב שנתית של שנתיים או שלוש – משקיעי שיכון ובינוי רשמו תשואה שלילית של בין 16% ל – 30%. לא מעט.

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.