חשיפה למדדי צד

את מדד תל אביב 35 כולם מכירים, כך גם את מדד הבנקים או מדד הנדל”ן.

גם בארה”ב יש מדדים מרכזיים כגון מדד ה – s&p 500 או מדד הדאו ג’ונס.

גם באירופה ושאר העולם מוכר במדדיו המרכזיים – אם המדד הגרמני – הדאקס, המדד האנגלי – הפוטסי או המדד היפני – ניקיי 225.

לצד המדדים המרכזיים יש גם הזדמנויות השקעה במדדי צד, כאלה שנדרשת עבור שילובם בתיק ההשקעות קצת יותר הבנה ומחקר.

ברוב המקרים, שילוב של מדדי צד כרוך בסיכון שונה אל מול המדדים המרכזיים אך יש לא מעט הזדמנויות בהן שילוב של מדד צד אינו מעלה את הסיכון באופן משמעותי.

לאחרונה יצאו מספר מנפיקים עם מכשירי עוקבי מדדי צד שכאלה ואני בוחר להציג כאן 2 מוצרים שצדו את עיני:

  1. קרן של תכלית TTF העוקבת אחר מדד טכנולוגיית המזון – כולל חברות מתחום שיפור הרגלי צריכה, אוכל בריא, אורגני וציוד ומכשור לייצור מזון שכזה.
  2. קרן של MTF העוקבת אחר טכנולוגיית התקשורת 5G – מדובר בחברות הפועלות בפיתוח או פריסת תשתיות של טכנולוגית התקשורת החדשנית.

לטעמי, ניתן לשלב כמעט בכל תיק השקעות אחת מתוך 2 הקרנות אם כי הכל כמובן תלוי הסיכון הנדרש והמותר בתיק ההשקעות.

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.