וול סטריט דואג לאוויר שאתם נושמים

ידוע הוא שוול סטריט יודע לעשות מכל לימון רקוב לימונדה טעימה.

הכיצד?

בהמשך למאמר שפירסמתי כאן ממש לפני זמן לא רב סיפרתי לכם על השקעות עם אחריות חברתית. העולם מרגיש צורך לתקן עוולות. חלק מהן הם שיפור האקלים ומלחמה במשבר האקלים שהמומחים טוענים שעלול להמיט על הכדור שלנו אסון.

כל אירוע, ויהיה המרגש, ייחודי, מרגיז, או המחדש ביותר – לא יצליח להתעלות לגבהים ללא עזרת וול סטריט. או יותר נכון – הכסף של וול סטריט.

היום אתייחס לעזרה של וול סטריט לטובת האקלים שלנו. של כדור הארץ.

הממשלות בעולם יחד עם האו”ם כבר החלו לפעול למען אקלים כדור הארץ ועל מנת לפעול בתחום כדאי לשתף פעולה ולגייס פירמות פרטיות שיספקו פתרונות להתמודדות עם שינויי מזג האוויר ושינויי האקלים שנגרמים כתוצאה מהתחממות כדור הארץ, זיהום האוויר ופגיעה בטבע בכל מיני דרכים וצורות. מציאת פתרונות או אי נקיטת צעדים תגרום להשפעה על חיי האנושות כולה – הן באוכלוסיה, חיות וחקלאות.

עפ”י חישובים שנעשו, העלות הכלכלית של אי נקיטת מעשה עלולה להגיע ל – 5% מהתמ”ג בעולם ואילו העלויות למען שיפור המצב תגיע ל – 1% בלבד.

בוול סטריט דואגים לאוויר שאתם נושמים ואתם אפילו יכולים לעקוב אחרי החברות שפועלות למען שיפור אקלים כדור הארץ ולהשקיע בהן – מדובר בחברות שעיקר עיסוקן הוא מיתון פליטת גזי החממה לצד התייעלות אנרגטית ומספקות פתרונות להתמודדות עם השינויים במזג האוויר: הן אוגדו תחת מדד – 

Indxx Climate Change Solutions

בין החברות המובילות הנסחרות במדד: טסלה, אנפייס אנרג’י, פאוארסייל שבדיה וסולאראאדג’ טכנולוג’יס.

בארץ יש מספר קרנות מחקות אחר מדד זה.

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.