למה אני נגד ביטקוין

שמי גיא ואני לא נוגע בביטקוין.

כששומעים שאני יועץ השקעות אחת השאלות הראשונות ששואלים אותי זה “באיזה מניה כדאי להשקיע” ויש כאלה שמוסיפים ושואלים “באיזה מניה כדאי להשקיע בלי סיכון”.

בשיחה מתגלגלת תמיד מגיעים לעניין ההשקעה במטבע הוירטואלי – ביטקוין.

אני תמיד אומר מעל כל במה ובכל שיחה – אני לא משקיע בביטקוין.

אני לא נגד ביטקוין ולא בעדו – אני פשוט לא יודע לנתח דוחות ומספרים של ביטקוין – כי פשוט אין כאלה.

אני לא באמת יכול לבדוק ערך לביטקוין ולדעת האם זול או יקר – ולכן אני מוותר.

אם נרד עוד קצת לעומק – צריך להבין שהמטבע בא לעולם כחלופה למטבעות “הרגילים”. שיהיה מטבע שאינו כפוף לרגולטור ושאינו בר פיקוח של בנקים מרכזיים.

בפועל, הביטקוין הפך לספקולציה טהורה ומעטים האנשים שבאמת משלמים, קונים או מוכרים בביטקוין, חיים בביטקוין ומשתכרים בביטקוין.

יותר מכך – האם הייתם מוכנים לעשות עסקים עם מטבע שזז מעלה ומטה כפי שהביטקוין זז???

האם הייתם מפרסמים למכירה מוצר למכירה במטבע ביטקוין?

אז שורה תחתונה – מומחי הביטקוין הם אולי אכן מומחים והמטבע אולי באמת מטבע (גם אם הוא רק וירטואלי) אך חדירתו לעסקים ולחיים שלנו רחוקה מאוד ולכן מדובר בספקולציה מטבעית טהורה שתלויה בביקוש והיצע למטבע עצמו.

אני נגד!

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.