מלחמה ושלום

זה הרי ברור שלא באתי לכתוב על הרומן של לב טולסטוי – ‘מלחמה ושלום‘.
אך בעתות מלחמה כמו שהמדינה שלנו נמצאת בימים אלו ישר עולה בי הספר ושמו. לאו דווקא תוכנו.

אז ברשותכם אתעלם מהפן הספרותי.

כחלק מחיפוש אחר מקורות השקעה אני תמיד תר ומריח מה קורה סביב ומנסה להבין איך ניתן לנצל מצבים, אירועים ומאורעות לטובת השקעה פיננסית מעניינת.

בשנה החולפת היתה לנו מגיפת קורונה שבהחלט סיפקה לא מעט מצבי השקעה מעניינים – אם בסקטורים הטכנולוגיים ואם בסקטורים הרפואיים והביוטכנולוגיים.

הפעם מדובר לצערי במלחמה.

למלחמה יש חוקים משלה, כמו כלכלת מלחמה, שהם חלק ממגוון רחב של אירועים בעתות מלחמה. אני שם בצד את הרע שבמלחמה ומחפש מה יכול להתאים להשקעה במצב זה. חברה מעיינת שיכולה למכור יותר, או סקטור או מדד הכוללים מגוון רחב של חברות שמלחמה היא לחם חוקם.

אך לא רק מלחמה. המלחמה תסתיים.

עתות שלום ורגיעה יבואו. גם כאן, בזמן של אחרי שוך הקרבות ובואו של השלום (גם אי לוחמה יספיק במקרה שלנו) כדאי לחפש את החברות שיהנו מהמצב, או מדדי חברות או סקטור שיכול להנות ממצב של שלום (אי לוחמה) של אחרי מלחמה.

אני מנסה לא מעט להנחיל לקוראי קו פעולה וקו מחשבה שיועיל לתיק ההשקעות ולאו דווקא לנקוב במניות מסוימות. זה באמת פחות מעניין אותי.

אז בדומה לסטטוס המלחמתי בוא אנחנו נמצאים היום, שלאחריו יגיע ססטוס חדש של שלום (או אי לוחמה), כך ניתן וכדאי לחפש מדי יום מניות, מדדים וסקטורים המושפעים מאירועים עכשוויים או מאירועים עתידיים שישפיעו לחיוב על שורת ההכנסות ושורת הרווח של החברות – ומכאן גם לעלייה בשווי המניות.

אני שולח ברכה לצבא הגנה לישראל ולחיילנו בחזית ובעורף – שימרו על עצמכם וחיזרו בשלום.

.


סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.