קנביס להשקעה

אתה יכול לעשן אותו או שתבחר להשקיע בו.

בשונה מסחורות אחרות כמו זהב או נפט, כאן הסיפור שונה.

שמעתי כבר גירסאות כאילו השקעה בקנביס שקולה להשקעה בסחורות אך זה ממש לא העניין.

השקעה בקנביס היא דרך חברות הפועלות בתחום. מגדלות, מפתחות, משנעות ומוכרות את המוצר וזה מאוד דומה להשקעה בחברות הפועלות בתחום הנפט (פיתוח ומכירה של נפט) או חברות הפועלות בסקטור הזהב (כריה, תכשיטנות ועוד).

סביב הקנביס יש הייפ מטורף מזה שנתיים או שלוש וזה כתוצאה מהערכות שמדובר בשוק ענק שנמצא בחיתוליו עם הרבה פוטנציאל צמיחה.

המדובר בהכרה של החברה ושל המדינה בכך שמדובר במוצר רפואי נטו שיכול לעזור להמון אנשים בכל מיני תחומים בהם הרפואה הסטנדרטית לא הצליחה לתת פתרון או שהקנביס פשוט נותן פתרון טוב יותר. זניחת הקנביס כסם ככל סם אחר מקפיצה אותו ליגה כך שיהיה נצרך ע”י מיליוני אנשים ברחבי העולם. אם בעישון ואם בדרכים אחרות.

תחום הקנביס הלוהט הוא בעצם השקעה בחברות הפועלות לפיתוח, גידול, שינוע, הפצה ומכירה של הצמח כאשר כל האופרציה נמצאת תחת פיקוח רגולטורי נוקשה כאשר לצד משרד הבריאות יהיה גם המשרד לביטחון פנים מעורב בתהליך.

ההליך הרגולטורי קובע שיש צורך ברישיון לכל תהליך ותהליך:

  1. רישיון לחוות גידול/ריבוי קנאביס
  2. רישיון למפעל לייצור מוצרי קנאביס
  3. רישיון לבית מסחר
  4. רישיון לניפוק מוצרי קנאביס בבית מרקחת
  5. רישיון לאתר השמדה לקנאביס
  6. רישיון למעבדת שרות בתחום הקנאביס הרפואי
  7. רישיון שינוע

למדינה זה טוב – יש הכנסות מרישיונות ומימיסים, אך מה קורה עם גודל השוק? אנא אנו שואפים לצמוח כמשקיעים?

הערכות בעולם הן כי יש צמיחה של מאות אחוזים בכל רבעון ורבעון בצריכה של קנביס ככל שיותר ויותר מאשרים לצרוך אותו במדינות השונות. צריך לזכור שרוב שוק הקנביס היום הוא תחת המגבלות של סם אסור לשימוש. הערכות הן שמדובר בשוק ענק המוערך בעולם נכון לשנת 2019 סביב 160 מיליארד דולר. פחות מעשירית חוקי.

יש שוק מאוד מפותח בקנדה, שוק מתפתח בארה”ב וגם בישראל השוק החל להתקדם. הבורסה לניירות ערך בישראל אפילו השיקה מדד על התחום.

אז כמו כל סקטור – אפשר לחפש את המניה של החברה המנצחת

ואפשר להיחשף דרך קרנות (הדרך המועדפת עלי). מחקות או אקטיביות

לחברת איביאי יש מספר קרנות הפועלות בתחום הקנביס – הן הישראלי והן חו”ל

כמו גם לחברת איילון וסלע שמפעילות קרנות קנביס.

וכמובן שיש קרנות זרות.

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.