הקשר בין חיסון לקורונה ולהשקעות. יש יותר מאחד

מי היה מאמין שיהיה קשר בין וירוס ארור להשקעות בבורסה.

הדיבור על הוירוס הארור החל בתחילת 2020 והוא עדיין איתנו בשלהי השנה.

וירוס הקורונה הצליח להבהיל את העולם ודירדר את השווקים הפיננסים בחודש מרץ בעשרות אחוזים.

אמנם השווקים החלו להתאושש מאז ורשמו שיאים חדשים אך מה שתרם לכך היה ההתגייסות האנושית של מיטב המומחים בחברות השונות הפועלות למציאת פתרון רפואי.

אז הפתרון אכן הגיע – בחודשים האחרונים החלו חברות שונות לפרסם כי הן עמלות על חיסון ושתי חברות, מודרנה ופייזר, הצליחו לשים על השולחן פתרון – חיסון לקורונה.

החיסון דומה מאוד לאירועים כלכליים אחרים, אם ברמת מאקרו או מיקרו.

ברמת המאקרו – שיחרור מוחלט מאיום הוירוס על תחומים כגון תיירות ונופש, מופעים, מסעדות, טיסות ועוד סקטורים שיוכו להתאושש מאימת הוירוס ולחזור אט אט לפעילות.

ברמת המיקרו – חברות שפיתחו את החיסון וחברות שיעשו שימוש בטכנולוגיה לטובת שימושים עתידיים.

אז בדומה לפחד שאחז בשווקים בתחילת השנה – החיסון תורם תרומה משמעותית לשחרור ממנו.

ישראל נמצאת בראש המדינות המחסנות וכאן עולה סוגיה מעניינת – האם השווקים בישראל יוכלו להציג ביצועים עודפים כתוצאה משחרור מאימת ההידבקות. אני חושב שכן.

וכמו שאני כותב לא פעם, ומי שעדיין לא הפנים – השווקים מתמחרים היום את מה שאולי יקרה מחר. התחסנות עולמית ושחרור מאימת הוירוס וההידבקות יאיצו את התהליכים הכלכליים שיחזירו את העולם למצב טוב יותר ואת המשקיעים לקנית מניות עוד היום בציפייה להתאוששות בעתיד. העתיד הטוב, אם אכן יהיה כך, יאלץ להציג למשקיעים טוב נוסף על מנת להמשיך להחזיק בפוזיציה חיובית בשווקים.

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.