אקלים משוגע השקעות אינדיאניות

כבר לא מעט שנים מספרים לנו שבני האדם פוגעים באופן אנוש בכדור עליו אנו חיים. מילים וביטויים כמו התחממות גלובלית, חור באוזון, זיהום אוויר, קטבים נמסים, מחסור במים, שינויי חמצן, עליה בפחמן, עונה ללא גשמים, עונה עם סופות חורפיות ועוד ועוד דוגמאות לביטויים השגורים בפי אנשים וארגונים שאינם מרוצים מהתנהלות האדם בכל הנוגע לשמירה על הכדור שלנו ורוצים לשמור עליו בפני הנזקים שהאדם מחולל.

עוד שימוש נרחב בו עושים שימוש הוא הפגיעה בבריאות האדם ובנזקים שגורמים לו כל המזהמים הצפים באוויר כחלק מהרצון להשביע את תרבות הצריכה המערבית.

כתבתי לא פעם שהשווקים הפיננסים יודעים לתרגם כל אירוע לכסף (בגלל זה הם ‘פיננסים’). במקרה הזה – חברות המתמחות בפתרונות שונים לשמירה על כדור הארץ ומכאן גם לפיתוח אסטרטגיות השקעה המאפשרות להיחשף לתחום זה.

בבורסות העולם נסחרות חברות הפועלות בתחומים כמו אנרגיית רוח, אנרגיה סולרית, אנרגיה הידראולית (מים), אנרגיה גיאוטרמית (אדמה) ועוד.

כל החברות חותרות לפתרונות שאינם מזהמים את האוויר ומהווים חלופה נאותה לשימוש בפחם, נפט או גז.

חברות אנרגיה ירוקה רוצות לעשות את עולמנו טוב יותר – ללא חומרים מזהמים ויותר בריאות ליושבי הכדור.

על מנת להגיע לתוצאות ועל מנת להחליף דיסיפלינות ייצור ישנות בחדשות – יש צורך בפיתוח, מחקר וייצור. העלויות מאוד גבוהות ולכן גם הממשלות בעולם עוזרות בתהליכים ומעניקות לא מעט דחיפה לתחום אם באמצעות מענקים כספיים ואם בדמות חקיקה אוהדת.

אז נכון שמצד אחד אכן יש שינויי אקלים ברחבי כדור הארץ אך מנגד יש את החברות שרוצות להביא פתרונות נקיים. מאחר והשאיפה היא להחליף את כל האנרגיות המזהמות באנרגיות נקיות – המשקיעים רואים פה פוטנציאל צמיחה אדיר ממדים. הגיוני. בימים של ריבית נמוכה וכסף זול ניתן לזהות בקלות שהתחום אכן פורח, מגייס לא מעט כסף ורושם תשואות דו ספרתיות.

ושוב, כמו שאתם יודעים, אני מעדיף קודם כל השקעה סקטוריאלית מדדית, על פני סטוק פיקינג, ולכן אציין כי ניתן להיחשף לתחום האנרגיות הנקיות \ מתחדשות \ חליפיות באמצעות קרנות סל וקרנות אקטיביות בישראל.

בין קרנות הסל ניתן למנות את: מגדל MTF, קסם KTF וגם להראל HTF

.

סקירה זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר גיא חזן – יועץ השקעות סבר כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצע בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותב בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. גיא חזן – יועץ השקעות לא יהיה אחראי, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הוא אינו יכול לערוב ו/או להיות אחראי למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. גיא חזן – יועץ השקעות, עשוי לייעץ ללקוחותיו להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. גיא חזן – יועץ השקעות אינו מתחייב ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.